bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Dzień Ziemi 2018. Projekt szkolny.

Dzień Ziemi 2018. Projekt szkolny.

Sulicz Jolanta 08 kwiecień 2018 Aktualizacja:10 kwiecień 2018 

Przygotowanie do Dnia Ziemi 2018

Tegorocznym hasłem jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

Zapraszamy do aktywnego udziału w proponowanych działaniach.

  1. Szkolny konkurs plastyczny „Dzień Ziemi 2018” – praca indywidualna na plakat promujący tegoroczne hasło. Praca powinna być wykonana  na  arkuszu z brystolu, format A3, w orientacji pionowej, w technice dowolnej. Plakat powinien zawierać elementy graficzne i tekst (hasło). Na odwrocie pracy należy umieścić dane: imię i nazwisko autora, klasa. Termin oddania prac: 16.04.18 r. (do p. Marty Marcinkiewicz-kl.1-3, p. Agnieszki Pytlowany-kl.4-7). 
  1. Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Zużyty plastik też może być potrzebny”. Uczestnik konkursu wykonuje według własnego pomysłu przedmiot z plastiku, który będzie użyteczny w życiu szkolnym, domowym lub będzie stanowił element dekoracyjny. Warunki wykonania: praca indywidualna, technika dowolna, forma przestrzenna. Do pracy należy dołączyć kartkę z danymi: imię i nazwisko, wiek autora, klasa. Termin oddania prac: 17.04.18 r. (do p. Izabeli Półgrabia-kl.1-3, p. Agnieszki Południak-kl.4-7 ).
  1. Akcja „Klasowe zielone ogródki” – każda klasa zakłada w swojej sali zielony ogródek na parapecie. Wybór roślin jest dowolny. Termin realizacji: 20.04.18 r.
  1. Zapraszamy do udziału w X edycji ogólnopolskiego konkursu-akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy”. Organizatorem jest EKOPHONE Leszek Kotyza w Zaborze, a honorowy patronat nad akcją objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Należy usunąć baterie. Telefon nie musi być sprawny, może być uszkodzony.
    Każdy uczeń, który oddaje telefon(y) na rzecz konkursu dołącza kartkę zgłoszeniową z danymi: imię i nazwisko ucznia, klasa, ilość telefonów i ich waga, podpis rodzica ze zgodą na przekazanie telefonów (karta zgłoszeniowa do pobrania u wychowawcy). Wszystko umieszcza w woreczku i przekazuje do wychowawcy. Termin zbiórki: do 16.05.18 r.
  1. Przypominamy o całorocznej zbiórce baterii - Ogólnopolski program edukacyjny dla szkół „Zbieraj baterie!”: Organizator: Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku Biosystem SA z siedzibą w Krakowie. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego udziału. Zasady: Rozmiar baterii nie może być większy niż 7 cm, czyli tyle ile wynosi średnica wrzutu pojemnika dostarczonego przez organizatora. Każdy uczeń przekazuje zebrane baterie do wychowawcy wraz z danymi na kartce: imię i nazwisko, waga baterii. Termin zbiórki: do 13.05.18 r.

 

Szkolny organizator

Jolanta Sulicz