bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Półmetek za nami

Półmetek za nami

Matuszak Zbigniew 13 luty 2018 Aktualizacja:13 luty 2018 
Czas
Czas
Czas to bardzo ciekawe zjawisko. Kiedy na coś czekamy, zwłaszcza wtedy gdy jest to coś upragnionego, ma się wrażenie że zegar chodzi wolniejszym rytmem. Jednak gdy to nastąpi - osiągamy zakładany cel, często dziwimy się, że to już za nami.
Dodać należy, że poczucie takie nasila się wraz z wiekiem.
Odnosząc to do naszej szkoły - kiedy trwała budowa nowego segmentu, wszyscy martwiliśmy się kiedy nastąpi zakończenie inwestycji. Dzisiaj, od ponad dwóch miesięcy, budynek jest w użytkowaniu i znów paradoks czasu - jak to możliwe że już? Teraz kolejne wątpliwości - czy zdążymy na 7 maja przygotować wszystko jak należy na uroczyste otwarcie?
Będąc w społeczności Szkoły Podstawowej nr 9 od blisko pół roku (jak to szybko minęło), jestem przekonany, że tak . Uprawnia mnie do tego obserwacja i uczestnictwo we wszystkich działaniach i wydarzeniach, które miały miejsce w tym roku szkolnym. Mój szacunek budzi ciężka pracy wszystkich nauczycieli, pedagogów i administracji szkoły. Podziwiam też wszystkich uczniów, którzy odkrywają wspólnie z nami świat i z mozołem zdobywają wiedzę, rozwijając jednocześnie swoje zainteresowania. Szczególne słowa zachęty należą się siódmoklasistom, którzy w nowych okolicznościach reformy dają radę i nie zniechęcają się, pomimo dużej ilości lekcji w tygodniu. Nie byłoby to pewnie możliwe, gdyby nie wsparcie rodziców.
Prawie niepostrzeżenie minął pierwszy semestr i wydaje się, że przed nami długie drugie półrocze. Nie dajmy się jednak zwieść. Przecież wiemy, że czas to bardzo ciekawe zjawisko. Życzę wszystkim, aby na koniec roku szkolnego znów mieć poczucie satysfakcji i aby każdy osiągnął swój cel.