Budżet Obywatelski

tarnogaj

Promocja zdrowia

Administrator 06 październik 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014

Nasza Szkoła od samego początku należy do Wrocławskiego Programu Szkół Promujących Zdrowie. Przez lata funkcjonowania w Sieci kadra nauczycielska naszej placówki wzbogacała swoją wiedzę i doświadczenia w zakresie promocji zdrowia.
W naszych działaniach staramy się budować jak najlepsze relacje między naszymi uczniami i ich rodzinami, angażując ich w realizację naszych przedsięwzięć. Ściśle też współpracujemy z Policją, Strażą Miejską, Radą Osiedla, starając się wspólnymi siłami rozwiązywać różnego rodzaju problemy.
Większość naszych akcji od lat cieszy się znacznym zainteresowaniem wśród dzieci, ich rodzin, a także społeczności lokalnej. Niektóre z nich wysoko zostały ocenione przez Wydział Zdrowia UM we Wrocławiu. Na uwagę zasługuje program „Weekend z Dziewiątką”, który realizowany jest w każdą sobotę. Skupia nie tylko uczniów naszej szkoły i ich rodziny, ale również absolwentów.
Ciekawą propozycją dla rodziców jest również program „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci”. Przed nami realizacja kampanii „Trzymaj się prosto”. Coraz aktywniej uczestniczymy w propozycjach prozdrowotnych.