Klasa z empatią

 kl z empatia

 wykleci

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Logowanie

„Wirtualne podróże na warsztatach w Goethe-Instytucie”

„Wirtualne podróże na warsztatach w Goethe-Instytucie”

Szanin Anna 08 grudzień 2017 Aktualizacja:08 grudzień 2017 

Goethe

Goethe
W dniu 7 grudnia 2017r. w wnętrzach Biblioteki Niemieckiej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej na wrocławskim Rynku, uczniowie klas piątych uczący się języka niemieckiego, odkrywali  książki z serii „Leyo – Bücher” wydawnictwa Carlsen. Książki te ożywają dzięki aplikacjom na tablety i smartfony, o czym uczniowie mogli się sami przekonać. Praca z książkami „Mein Atlas” i tabletami umożliwiła wszystkim odbycie wirtualnych podróży po różnych kontynentach. Warsztaty były bardzo intensywne i inspirujące oraz wykorzystywały innowacyjne metody w uczeniu się języka niemieckiego.

Uczniowie wykonali mnóstwo zadań, za które otrzymywali nagrody – gadżety Goethe Institut.  Wszyscy pracowali wzorowo i pokazali, że potrafią już całkiem dobrze rozumieć teksty słuchane w języku niemieckim. Zapraszamy do Biblioteki Niemieckiej po książki, które umiejętne łączą obraz, dźwięk i naukę poprzez kreatywną zabawę. Aplikacje można pobrać za darmo. Zajęcia zorganizowano we współpracy z Goethe Institut w Krakowie.

Po zakończeniu warsztatów w programie nie zabrakło Jarmarku Bożonarodzeniowego
z wrocławską choinką.