bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

„Wirtualne podróże na warsztatach w Goethe-Instytucie”

„Wirtualne podróże na warsztatach w Goethe-Instytucie”

Szanin Anna 08 grudzień 2017 Aktualizacja:08 grudzień 2017 

Goethe

Goethe
W dniu 7 grudnia 2017r. w wnętrzach Biblioteki Niemieckiej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej na wrocławskim Rynku, uczniowie klas piątych uczący się języka niemieckiego, odkrywali  książki z serii „Leyo – Bücher” wydawnictwa Carlsen. Książki te ożywają dzięki aplikacjom na tablety i smartfony, o czym uczniowie mogli się sami przekonać. Praca z książkami „Mein Atlas” i tabletami umożliwiła wszystkim odbycie wirtualnych podróży po różnych kontynentach. Warsztaty były bardzo intensywne i inspirujące oraz wykorzystywały innowacyjne metody w uczeniu się języka niemieckiego.

Uczniowie wykonali mnóstwo zadań, za które otrzymywali nagrody – gadżety Goethe Institut.  Wszyscy pracowali wzorowo i pokazali, że potrafią już całkiem dobrze rozumieć teksty słuchane w języku niemieckim. Zapraszamy do Biblioteki Niemieckiej po książki, które umiejętne łączą obraz, dźwięk i naukę poprzez kreatywną zabawę. Aplikacje można pobrać za darmo. Zajęcia zorganizowano we współpracy z Goethe Institut w Krakowie.

Po zakończeniu warsztatów w programie nie zabrakło Jarmarku Bożonarodzeniowego
z wrocławską choinką.