bezp doln LOGO

współpraca z organizacjami pozaszkolnymi

Administrator 14 lipiec 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014

Prawidłowe realizowanie procesu dydaktyczno – wychowawczego nie może się opierać jedynie o samoistne działania szkoły. Musi go wspierać szeroki udział innych czynników społecznych. Rozumiemy tę prostą zależność i staramy się podejmować współdziałanie z licznymi instytucjami i organizacjami pozaszkolnymi, aby w ten sposób poszerzyć nasze możliwości działania.

Od wielu lat współpracujemy ze służbami porządkowymi – Policją i Strażą Miejską. Wspólnie realizujemy liczne imprezy okolicznościowe. Służby te dbają także o nasze bezpieczeństwo i naszą edukację w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad postępowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Podobne więzi łączą nas także ze Strażą Pożarną.

Cenimy sobie długoletnią współpracę z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Odnosimy sukcesy w wielu akcjach promujących zdrowie. Uczestniczymy w warsztatach, kursach, szkoleniach. Coraz liczniej i chętniej bierzemy udział w inicjatywach propagujących zdrowy i aktywny tryb życia. Dzięki współpracy z EKO-IDEĄ nasi uczniowie są wrażliwi na problemy ekologii. Osiągają sukcesy w organizowanych konkursach dotyczących tej problematyki.

Od niedawna nawiązaliśmy kontakt z Akademią Medyczną we Wrocławiu, która oferuje całe spektrum działań związanych z ochroną zdrowia, nie tylko dla uczniów, ale również ich rodzin.

W naszych przedsięwzięciach związanych ze zdrowiem wspiera nas aktywnie Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna we Wrocławiu.

W realizowaniu takich inicjatyw, jak kolonie letnie, zimowiska, półkolonie, rajdy, wycieczki, wyjścia, kiermasze, festyny pomagają nam: Rada Rodziców, Rada Osiedla, Rada Parafialna, Stowarzyszenie Narodowego Czynu Pomocy Szkole. Na różnego rodzaju praktyczną pomoc dzieci i rodzice naszej szkoły mogą liczyć ze strony wspierających nas: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Edukacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W dziedzinie rozwoju kulturalnego współdziałamy z teatrami, Filharmonią oraz muzeami Wrocławia.