bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

„W kierunku natury”

„W kierunku natury”

Sulicz Jolanta 19 marzec 2017 Aktualizacja:19 marzec 2017 

Przygotowanie do Dnia Ziemi 2017 pod hasłem „W kierunku natury”

Tegoroczne hasło „W kierunku natury” związane jest z ochroną różnorodności biologicznej. Zapraszamy do aktywnego udziału w proponowanych konkursach i akcjach ekologicznych. 

1. Międzyszkolny konkurs plastyczny „Ekocuda z odpadów III edycja eko-gra, eko-zabawka”: Uczestnik konkursu wykonuje według własnego pomysłu grę (dołącza instrukcję) lub zabawkę. Warunki wykonania: praca indywidualna, technika dowolna, forma przestrzenna z odpadów. Do pracy należy dołączyć kartkę z danymi: imię i nazwisko, wiek autora, klasa. Termin oddania: 31 marca 2017r. (do p. Jolanty Sulicz).

 

2. Szkolny konkurs plastyczny „Dzień Ziemi 2017” – praca indywidualna na plakat promujący tegoroczne hasło. Praca  powinna być  wykonana  na  arkuszu z brystolu, format A3, w orientacji  pionowej, w technice  dowolnej. Plakat powinien zawierać elementy graficzne i tekstowe (hasło). Na odwrocie pracy należy umieścić dane: imię i nazwisko autora i klasa. Termin oddania prac: 7 kwietnia 2017r. (do p. I. Sosnowskiej).

3. Konkurs fotograficzny dla szkół podstawowych „Woda” (etap szkolny).

Fotografia może być wykonana dowolną techniką, o formacie nie mniejszym niż 20x30cm.
W przypadku fotografii cyfrowej należy dodatkowo dołączyć zdjęcie w formie elektronicznej na płycie CD, w jak największej rozdzielczości. Zdjęcia nie mogą być fotomontażami.
Do pracy należy dołączyć kartkę z danymi: imię i nazwisko, klasa, tytuł pracy, krótki opis fotografii. Od p. J. Sulicz należy pobrać zgodę na udział w konkursie do wypełnienia przez rodziców.

Do etapu II (międzyszkolnego) przejdą 3 nagrodzone zdjęcia w etapie szkolnym.

Prace należy oddać do 10 kwietnia 2017r. do p. Jolanty Sulicz.

4. Zapraszamy do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu-akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy”. Organizatorem jest EKOPHONE Leszek Kotyza w Zaborze, a honorowy patronat nad akcją objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Należy usunąć baterie. Telefon nie musi być sprawny, może być uszkodzony.

Każdy uczeń, który oddaje telefon(y) na rzecz konkursu dołącza kartkę zgłoszeniową z danymi: imię i nazwisko ucznia, klasa, ilość telefonów i ich waga, podpis rodzica ze zgodą na przekazanie telefonów (karta zgłoszeniowa do pobrania u wychowawcy). Wszystko umieszcza w woreczku i przekazuje do wychowawcy. Termin zbiórki: 21.03.-12.05.17r.

5. Przypominamy o całorocznej zbiórce baterii - Ogólnopolski program edukacyjny dla szkół „Zbieraj baterie!”: Organizator: Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku Biosystem SA z siedzibą w Krakowie. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego udziału. Zasady: Rozmiar baterii nie może być większy niż 7 cm, czyli tyle ile wynosi średnica wrzutu pojemnika dostarczonego przez organizatora. Każdy uczeń przekazuje zebrane baterie do wychowawcy wraz z danymi na kartce: imię i nazwisko, waga baterii. Termin zbiórki: listopad 2016r. - maj 2017r.

 

Szkolny organizator

Jolanta Sulicz