Klasa z empatią

 kl z empatia

 wykleci

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Klasa 5B w Centrum Poznawczym

Klasa 5B w Centrum Poznawczym

Neto Joanna 09 czerwiec 2016 Aktualizacja:10 czerwiec 2016 

cen pozn

cen pozn
We wtorek 7 czerwca uczniowie klasy 5b wybrali się na warsztaty do Centrum Poznawczego w Hali Stulecia. Najpierw obejrzeliśmy wnętrze Hali, następnie multimedialną wystawę w Centrum. Poznaliśmy historię tej wyjątkowej budowli, która została zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga i uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W 2006 r. Halę Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty „Wielkie budowle świata”.

Podczas pierwszej części zajęć zdobyliśmy wiedzę o wybranych dziełach światowej architektury. Były to: Piramida Cheopsa w Egipcie; Mur Chiński; Hagia Sophia w Stambule; wieżowce: Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Abraj Al Bait w Arabii Saudyjskiej, Shaghai World Financial Center czy wrocławski Sky Tower; mosty i wiadukty: Danyang-Kunsham w Chinach, Millan Viaduct we Francji; wielkie kopuły: Norfolk Scope w Stanach Zjednoczonych czy Millenium Dome w Anglii. A w drugiej części warsztatów dostaliśmy do wykonania zadanie praktyczne – podzieleni na grupy budowaliśmy wielkie budowle z klocków konstrukcyjnych. Wszystkim udało się sięgnąć sufitu! Zabawa była świetna!