Klasa z empatią

 kl z empatia

 wykleci

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Żywa lekcja historii w 9

Żywa lekcja historii w 9

Karol Wolański 12 maj 2016 Aktualizacja:12 maj 2016 

historia

historia
W minionym tygodniu na lekcji historii uczniów klas szóstych odwiedził niezwykły gość. Przybył do nas Pan Stanisław Wołczaski – uczestnik Powstania Warszawskiego. W 1944 roku jako 14 letni chłopiec brał czynny udział w największym zrywie Polaków w czasie II wojny światowej, którego celem było wypędzenie armii niemieckiej ze stolicy okupowanej Polski. Nasi uczniowie mogli oderwać się od standardowej nauki historii i posłuchać żywej relacji historycznej od świadka tych niewyobrażalnych dla nas wydarzeń.


Pan Stanisław opowiedział o przebiegu powstania, jego codzienności podczas wojny, a także tragicznych momentach swojego życia, które spotkały go w tym czasie. Pokazał szóstoklasistom plakaty, które rozwieszał na ulicach Warszawy oraz opowiedział wiele wojennych anegdot, które odrywały Polaków od szarej rzeczywistości tamtych dni. Nasi uczniowie słuchali tej wspaniałej relacji w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem. Mieli również okazję zadać naszemu gościowi wiele pytań, na które Pan Stanisław chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Była to niezwykła lekcja żywej historii.
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas i taką ciekawą lekcję historii!!!