bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Program własny zajęć plastycznych dla klas I-III

Program własny zajęć plastycznych dla klas I-III

Administrator 10 lipiec 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014 

Program własny zajęć plastycznych dla klas I-III  – autor Alina Gołębiewicz.

 

Dzieci w wieku 7-10 lat najchętniej ilustrują własne przeżycia emocjonalne, czyli ustosunkowanie się do zjawisk i zdarzeń dnia codziennego, treści czytanych i oglądanych bajek, opowiadań dorosłych. Zainteresowania dzieci są bardzo zróżnicowane ze względu na różnice osobowościowe, dlatego celem autorki jest wyjście naprzeciw tym zainteresowaniom.

 

Pani Gołębiewicz chce aby każde dziecko dobrze czuło się na zajęciach, dlatego celem zajęć jest takie dobranie tematów aby każde dziecko znalazło w nich coś dla siebie. Coś, co je zainteresuje i zainspiruje do pracy. Głównym zadaniem programu jest to, aby nauczyć dzieci wiary we własne siły i możliwości, aby nauczyły się dążyć do celu, który sobie wyznaczą i aby stawały się w pełni wartościowymi ludźmi.

 

Zajęcia  prowadzić są dwa razy  w tygodniu przez jedną godzinę z grupą wiekową 7-10 lat. Prace wykonane przez dzieci są wykorzystywane na imprezach szkolnych, klasowych, na zajęciach dydaktycznych. Prace dzieci są eksponowane na wystawach np.: na korytarzu szkolnym lub przy okazji różnego rodzaju imprez. Na koniec roku szkolnego autorka organizuje wernisaż, na którym przedstawione są najciekawsze prace dzieci.