bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

Lekcja w Domu Europy

Lekcja w Domu Europy

Alina Haładaj 24 kwiecień 2016 Aktualizacja:05 czerwiec 2016 

W ostatnich dniach dzieci z naszej szkoły wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach zorganizowanych w Domu Europy przy ul. Widok we Wrocławiu. Były one poświęcone problemom uchodźców. Na wstępie warsztatów prowadzonych na temat wielokulturowości, dzieci musiały odpowiedzieć na pytanie czym różni się emigrant od uchodźcy. Uczniowie mieli w tym względzie swoje, niejednokrotnie bardzo ciekawe, przemyślenia. W celu przybliżenia uczestnikom zajęć problemu uchodźstwa prowadzący zajęcia przeprowadził ćwiczenie polegające na tym, że uczniowie mieli w ciągu jednej minuty zapakować do papierowych walizek cztery najpotrzebniejsze ich zdaniem rzeczy z licznych propozycji.

Było to dla nich ciekawe doświadczenie. Innego rodzaju ćwiczenie nawiązywało do kwestii trudności z jakimi muszą zmierzyć się uchodźcy przybywający do obcego im pod względem kulturowym, obyczajowym, czy językowym kraju. Zrealizowane w bardzo ciekawy sposób zajęcia przybliżyły dzieciom trudny problem uchodźców zmuszonych opuścić swój kraj w obliczu zagrożenia wojną, głodem, czy innymi niebezpieczeństwami. Przeprowadzoną z naszym udziałem lekcję obserwowała dziennikarka Gazety Wyborczej - Natalia Sawka, która zamieściła w swojej gazecie na ten temat krótki artykuł.

ZDJĘCIA