bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Program współpracy z Muzeum Miejskim we Wrocławiu

Program współpracy z Muzeum Miejskim we Wrocławiu

Administrator 10 lipiec 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014 

Program współpracy z Muzeum Miejskim we Wrocławiu”, autorki:  Alina Gołębiewicz i Izabela Półgrabia.

Zajęcia muzealne oparte na działalności artystycznej wspomagają niejednokrotnie działania szkoły w osiąganiu celów edukacji zintegrowanej oraz  ścieżek edukacyjnych np.: edukacji regionalnej. Uwrażliwiają  uczniów na problemy współczesnego świata, wzbogacając ich wiedzę na temat różnorodności kulturowej i etnicznej. Rozwijają ich  wrażliwość na sztukę oraz uczą jej odbioru. Poszerzają wiedzę o obiektach historycznych.

    Dzięki kilkuletniej już współpracy naszej szkoły i Muzeum miejskiego we Wrocławiu powstał „Program współpracy klas młodszych z Muzeum Miejskim we Wrocławiu”. Do zadań muzeum należało: umożliwienie nauczycielom i uczniom korzystania ze swoich pomieszczeń i bogatych zbiorów, organizowanie różnorodnych spotkań, warsztatów plastycznych, wystaw, lekcji muzealnych, stworzenie odpowiednich warunków  do pracy warsztatowej dzieci. Do zadań szkoły należało: sprawne organizowanie wyjść na wyżej wymienione spotkania oraz stały kontakt z przedstawicielem muzeum.

Okazało się iż czynnikiem decydującym o powodzeniu w realizacji programu było  zintegrowanie działań muzeum i naszej, jako szkoły.

Zajęcia uświadomiły naszym uczniom, że muzeum to nie tylko miejsce związane
z lokalną przeszłością, ale również ośrodek współczesnego życia kulturalnego, miejsce które uczy tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Pokazuje, że sztuka mówi o wielu sprawach aktualnych we współczesnym świecie, jest wartością bez granic.