bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 149.

Wizyta w Muzeum Farmacji

Wizyta w Muzeum Farmacji

 29 luty 2016 Aktualizacja:01 marzec 2016 

Tuż przed feriami 26. Stycznia 2016 roku byliśmy w Muzeum Farmacji. Znajduje się ono tuż przy Rynku, w bardzo starym, średniowiecznym budynku, gdzie dawno temu mieściła się apteka Zachowały się nawet niektóre oryginalne elementy wyposażenia, jak np. sala alchemika, czy wewnętrzny rynsztok do usuwania odpadów po produkcji leków. Na początku dowiedzieliśmy się, jak dawniej sporządzono lekarstwa. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą znajomością leczniczych ziół. Przypomniana była również „złota” zasada, że każda substancja może być dobre i jednocześnie szkodliwe dla zdrowia- wszystko to kwestia ilości!

Mogliśmy również zobaczyć różnego rodzaju wagi. Niektóre były tak maleńkie, że wyglądały jak zabawki;) Po zwiedzeniu różnych zakamarków, jak np. wspomniana już sala alchemika, każdy uczestnik mógł sam sporządzić własne……………… Nie, nie lekarstwo;) choć na pewno korzystnie wpływa na nasze zdrowie- Komponowaliśmy przyprawę do piernika!! Mieliśmy do dyspozycji oryginalne, farmaceutyczne moździerze, w których rozdrabnialiśmy pojedyncze przyprawy, z których powstała aromatyczna mieszanka. Były to: kora cynamonu, ziele angielskie, pieprz czarny, kardamon oraz anyż. Unosząca się w powietrzu woń wprowadziła nas w iście bożonarodzeniowy nastrój;) Każdy zabrał swoją aromatyczną mieszankę do domu. Z niecierpliwością czekamy już na następne warsztaty w Muzeum Farmacji. Dziękujemy Organizatorom za niepowtarzalne doświadczenie.