bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Wizyta w Muzeum Farmacji

Wizyta w Muzeum Farmacji

haladaja 06 luty 2016 Aktualizacja:01 marzec 2016 

W dniu 26 stycznia br. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Farmacji Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Mieści się ono XIII-wiecznej mieszczańskiej kamieniczce utrzymanej w stylu klasycystyczno-renesansowym, usytuowanej przy ul. Kurzy Targ 4. Pod tym adresem przez ponad 700 lat prężnie działała jedna z pierwszych we Wrocławiu aptek. Od początku jej powstania zawsze mieszkał w niej aptekarz, który wyrabiał tam i sprzedawał swoje lecznicze mikstury oraz preparaty. Ostatni farmaceuta opuścił ją w 1950 roku. Nasi uczniowie mogli przejść przez kolejne piętra, od pracowni w średniowiecznych piwnicach, przez wnętrze renesansowej apteki, gabinet farmaceuty na 1 piętrze po sale na 2 piętrze, poświęcone rozwojowi chemii oraz lekom syntetycznym.

Mogli zobaczyć m.in. pracownię alchemika z zestawem ziół i prawdziwą czaszką ludzką, młyn trójwalcowy do miażdżenia wysuszonych ziół i minerałów, oryginalne meble apteczne i akcesoria. Obejrzeli też wystawę poświęconą kulturze medycznej Islamu, na której prezentowane są tureckie miniatury medyczne oraz afrykańskie amulety ochronne. Dodatkową atrakcją była możliwość własnoręcznego wykonania pod okiem fachowców mikstury leczniczej z ziół i różnego rodzaju składników chemicznych. Wizyta w Muzeum Farmacji była dla naszych uczniów niezapomnianym przeżyciem