bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 149.

97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

 26 listopad 2015 Aktualizacja:30 listopad 2015 

bialo

bialo
11 listopada 2015 roku obchodziliśmy 97 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji 13 listopada gościliśmy w naszej szkole pracowników Biura Edukacji Publicznej wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, którzy przeprowadzili warsztaty patriotyczne. Podczas zajęć uczniowie mieli okazje poznać symbole narodowe, wraz z historią ich powstania, czy też powstawania, na tle bogatych dziejów naszej Ojczyzny. Dowiedzieli się miedzy innymi co symbolizują kolory na fladze Polski. Dużym zaskoczeniem była informacja, ze nie widnieje na niej kolor czerwony!

Flaga Polski jest biało- karmazynowa. Pasjonującą podróż do przeszłości naszej Ojczyzny rozpoczęliśmy od historii Godla. Dzieci zapoznały się z wizerunkiem głównego symbolu Polski, od samych początków jej istnienia, aż po dzień dzisiejszy. Uczniowie mieli także za zadanie ułożyć puzzle przedstawiające Godło III Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zabrakło także treści związanych z historia współczesna. Dzieci poznały jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli z okresu II wojny światowej- Symbol Polski Wałczącej. Uczestnicy mieli również okazję wypowiedzieć się na forum, mówiąc za co kochają Polskę. Każdy z nich otrzymał też „patriotyczny makijaż”- namalowaną na twarzy flagę narodową. Pod koniec warsztatów wszyscy uczniowie mieli niebywałą okazje zrobić sobie własną, pamiątkową torbę- odbijając na niej nowopoznany symbol Polski Walczącej. Na pożegnanie wszyscy razem uroczyście odśpiewali kolejny narodowy symbol- Hymn Polski.
Dziękujemy Wrocławskiemu Oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej za przeprowadzone warsztaty i liczymy na dalszą owocną współpracę.