bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Logowanie

Teatrzyk świetlicowy Puchatki z IX Chatki

Teatrzyk świetlicowy Puchatki z IX Chatki

Administrator 10 lipiec 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014 

Teatrzyk świetlicowy „Puchatki z IX Chatki” istnieje w naszej szkole od 12 lat. Przedstawienia odbywają się w oparciu o autorskie scenariusze propagujące treści wynikające z promocji zdrowia, poruszające zagadnienia społeczne, proekologiczne, a także uwzględniające specyfikę naszego środowiska szkolnego. Zajęcia teatralne cieszyły się dużym powodzeniem i zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców, toteż w 2003 roku opiekun teatrzyku p. Mirosława Antczak napisała program artystyczno – teatralny, który został pozytywnie zaopiniowany przez Urząd Miasta Wydział ds. Promocji Zdrowia. Celem tego programu była m.in. organizacja czasu wolnego dzieci po zajęciach szkolnych, rozwijanie zainteresowań, kształtowanie postawy twórczej, promowanie działań prozdrowotnych i ekologicznych.

W zajęciach artystyczno – teatralnych uczestniczy ok. 20 dzieci z klas I-IV. Podczas tych zajęć dzieci uczą się również wykonywania elementów scenografii do przedstawień, strojów, a także masek i czapek teatralnych. Tworzą układy choreograficzne, do których wykorzystywane są różne gatunki muzyczne. Poznają również różnorodne techniki plastyczne. Charakterystyczny dla teatrzyku jest sposób wykonywania dekoracji. Powstają one z szarego papieru, nasączonego odpowiednim klejem, a po wyschnięciu malowane są przez dzieci farbami. W ten sposób powstają duże, przestrzenne drzewa, domki, ogrody kwiatowy, czapki ptaków, zwierząt itp. Dzieci podczas zajęć artystyczno – teatralnych rozwijają swoje zdolności manualne, plastyczne, wyobraźnię twórczą, są bardziej kreatywne, potrafią lepiej współpracować w grupie. Treści scenariuszy przedstawień promują takie wartości, które chcemy w dzieciach rozwijać: dobro, przyjaźń, tolerancję, szacunek do przyrody. Teatrzyk świetlicowy występuje często na różnego rodzaju imprezach pozaszkolnych, a także na uroczystościach w naszej szkole, zaś prace plastyczne dzieci prezentowane są na licznych wystawach, m.in. w Galerii Kuratorium Oświaty. W czasie swojej działalności „Puchatki z IX Chatki” zdobyły liczne dyplomy uznania i nagrody.