bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Logowanie

Szkolne Wybory Książek rozstrzygnięte

Szkolne Wybory Książek rozstrzygnięte

Rej Anna 02 listopad 2015 Aktualizacja:05 listopad 2015 

ksiazki

ksiazki
Niebawem biblioteka szkolna otrzyma finansowe wsparcie na zakup nowości w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020 oraz „Książki naszych marzeń”. By uzyskaną dotację spożytkować zgodnie z oczekiwaniami uczniów i rodziców przeprowadzone zostały Szkolne Wybory Książek. Każdy uczeń mógł wybrać swoje 3 ulubione książki lub takie, które chciałby przeczytać, i wypełniony głos oddać do urny. W wyborach łącznie wzięło udział 223 uczniów (niestety, nie wszyscy chcieli wyrazić swój głos – mają do tego prawo), z czego 122 uczniów z klas 1-3 oraz 101 z klas 4-6.

Głosy oddane przez tak dużą grupę uczniów pozwoliły uzyskać miarodajne wyniki, które jednoznacznie wyłoniły zwycięskie tytuły (3 najczęściej wskazywane): Klasy 1-3: 1. Seria o Harrym Potterze J. K. Rowling 2. Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (ubiegłoroczne warsztaty i zakupy kilku tytułów do biblioteki wpłynęły na ogromną popularność tej serii) 3. Seria o Mikołajku Sempe i Goscinnego Uczniowie często też wskazywali na wiersze Brzechwy, Tuwima, baśnie Braci Grimm oraz serię Magiczne drzewo. Warte odnotowania są pojedyncze wskazania na interesujące tytuły: „Nela. Mała reporterka”, „Śnieżek i Węgielek”, „Dzieciaki świata” M. Wojciechowskiej oraz ogólnie – książki o zwierzętach. Klasy 4-6 1. Seria „Baśniobór” B. Mulla – ów tytuł pojawił się niemal w 1/3 wskazań. Zdecydowanie zdominował i określił preferencje uczniów. 2. „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa 3. Porównywalna ilość głosów na serię o Harrym Potterze J. K. Rowling oraz serię Magiczne drzewo A. Maleszki Uczniowie często też wskazywali książki o tematyce poświęconej sportowi, piłce nożnej oraz zwierzętom. Pojawiały się wskazania na serię „Niezgodna” V. Roth, „Wiedźmin” A. Sapkowskiego oraz „Dziennik cwaniaczka”. Zdecydowana większość wskazywanych przez uczniów książek znajduje się w bibliotece szkolnej. Wyniki wyborów wskazują, że konieczne jest dokupienie większej ilości egzemplarzy czy uzupełnienie konkretnej serii o nowe tytuły. Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom za udział w Szkolnych Wyborach Książek.