bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

"Bezpieczeństwo na drodze"

"Bezpieczeństwo na drodze"

Beata Rudzka 12 październik 2015 Aktualizacja:12 październik 2015 

bezpieczenstwo

bezpieczenstwo
3 października 2015 w naszej szkole spotkało się 42 uczniów klas piątych z 11 szkół podstawowych należących do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie na XI Międzyszkolnym Konkursie „BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE”, zorganizowanym pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy z zakresu przepisów i zasad ruch drogowego, uświadomienie zagrożeń istniejących na drodze oraz potrzeby troski o zdrowie, życie własne i innych uczestników ruchu.

Poczynaniom uczniów uważnie przyglądali się i oceniali zadania konkursowe przedstawiciele Policji, Staży Miejskiej i Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno – Epidemiologicznego. Podczas eliminacji pisemnych wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Test pisemny zawierał 30 pytań, które dotyczyły: zasad bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znajomości znaków i sygnałów drogowych, zasad z zakresu przecinania się kierunków ruchu („krzyżówki”), postępowania w razie wypadku drogowego, elementów udzielania pierwszej pomocy.

Każdy uczestnik mógł uzyskać maksymalnie 30, a drużyna 90 punktów. Do finału zakwalifikowało się pięć drużyn, które zaciekle walczyły o zwycięstwo. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy Vb: Julia Sidorskaja, Emilia Zajączkowska, Joanna Praduń i Tomasz Trela.