bezp doln LOGO

Wrzesień 2019

Szkolny Program Edukacji Ekologicznej

Administrator 10 lipiec 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014

Szkolny Program Edukacji Ekologicznej autorstwa Izabeli Pógrabia, Jolanty Sulicz i Elżbiety Pilarczyk

Nasza szkoła uczy swoich wychowanków proekologicznego myślenia oraz kształtuje właściwe postawy wobec problemów ochrony środowiska w ramach realizacji Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej autorstwa Izabeli Półgrabia, Jolanty Sulicz i Elżbiety Pilarczyk. Jego celem jest rozbudzanie i utrwalanie u dzieci twórczej postawy na rzecz ochrony przyrody oraz promowanie zdrowego stylu życia. Nowe pomysły na realizację treści tego programu wzbogacają treści zajęć zintegrowanych w klasach młodszych, jak i ścieżek między przedmiotowych w klasach starszych. Z powodzeniem realizowane są również podczas zajęć pozalekcyjnych w ramach Szkolnego Klubu Młodego Ekologa, Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody oraz zajęć szkolnego teatrzyku świetlicowego. Wielu uczniów z zapałem bierze systematyczny udział w tych zajęciach, dzieląc się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Promowane hasła i organizowane akcje, imprezy, konkursy wzbudzają szeroki odzew wśród dzieci i ich rodziców oraz w środowisku lokalnym, co daje szansę na popularyzację idei życia w zgodzie z naturą.