bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Logowanie

Szkolny Program Edukacji Ekologicznej

Szkolny Program Edukacji Ekologicznej

Administrator 10 lipiec 2008 Aktualizacja:21 marzec 2014 

Szkolny Program Edukacji Ekologicznej autorstwa Izabeli Pógrabia, Jolanty Sulicz i Elżbiety Pilarczyk

 Nasza szkoła uczy swoich wychowanków proekologicznego myślenia oraz kształtuje właściwe postawy wobec problemów ochrony środowiska w ramach realizacji Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej autorstwa Izabeli Półgrabia, Jolanty Sulicz i Elżbiety Pilarczyk. Jego celem jest rozbudzanie i utrwalanie u dzieci twórczej postawy na rzecz ochrony przyrody oraz promowanie zdrowego stylu życia. Nowe pomysły na realizację treści tego programu wzbogacają treści zajęć zintegrowanych w klasach młodszych, jak i ścieżek między przedmiotowych w klasach starszych. Z powodzeniem realizowane są również podczas zajęć pozalekcyjnych w ramach Szkolnego Klubu Młodego Ekologa, Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody oraz zajęć szkolnego teatrzyku świetlicowego. Wielu uczniów z zapałem bierze systematyczny udział w tych zajęciach, dzieląc się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Promowane hasła i organizowane akcje, imprezy, konkursy wzbudzają szeroki odzew wśród dzieci i ich rodziców oraz w środowisku lokalnym, co daje szansę na popularyzację idei życia w zgodzie z naturą.