bip

Klasa z empatią

kl z empatia

 

bezp doln LOGO

Kalendarz szkolny

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Pilotażowy program edukacyjny „Dzieci dla Klimatu” – podsumowanie naszej pracy

LOGO DZIECI DLA KLIMATU 1

LOGO DZIECI DLA KLIMATU 1
W roku szkolnym 2014/15 realizowaliśmy w naszej szkole pilotażowy program edukacyjny „Dzieci dla Klimatu” pod patronatem Miasta Wrocławia i europejskiej organizacji Climate-KIC. Jego odbiorcami byli uczniowie klas 1-6, a także pośrednio rodzice i nauczyciele. Założeniem programu było poznanie środowiskowych, społecznych i ekonomicznych skutków korzystania z dóbr naturalnych wykorzystywanych w energetyce. Dzięki praktycznym zadaniom, dzieci poszerzyły swoją wiedzę związaną z produkcją, zużywaniem i oszczędzaniem energii w domu i w szkole. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w szkole, wykonywały karty pracy dla rodziny, dokonywały pomiarów i obserwacji.

Brały również udział w rywalizacji szkolnej w ramach ligi klas oraz w rozgrywkach podczas konkursu międzyszkolnego. Z wynikami pracy uczniów można było zapoznać się podczas ogólnoszkolnych wystaw na korytarzach (Ekokalendarz, Piktogramy, Komiks, Makieta), a także podczas apelu z okazji Dnia Ziemi. Przez cały rok odbywała się też zbiórka baterii w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół przy współpracy Organizacji Odzysku BIOSYSTEM SA w Krakowie. Każdy uczeń na zakończenie programu otrzymał od organizatora pamiątkową torbę ekologiczną i pendrive. Klasy, które zdobyły trzy pierwsze miejsca w szkolnej lidze klas, otrzymały zgodnie z regulaminem nagrody rzeczowe. Uczniowie z klas 2b i 4b po zajęciu I miejsca zostały dodatkowo wyróżnione wycieczką do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. 2 czerwca 2015r. w międzyszkolnym konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.2b (Jan Glanert, Bartosz Uśniacki, Antek Daszkiewicz) i 6b (Paweł Witko, Jakub Cygnarowski, Damian Jagiełło), wykazując się wielkim zapałem i jeszcze większą wiedzą, zdobywając II miejsce w rozgrywkach. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w programie oraz za zaangażowanie i kreatywność podczas realizacji zadań. Wiedza i nowe doświadczenia, o które się wzbogaciliśmy, na pewno mogą być dla nas dobrą inspiracją na przyszłość. W załączniku prezentujemy szkolne wyniki z poszczególnych konkurencji ligi klas. Na oficjalnej stronie Wrocławia (http://www.wroclaw.pl/dzieci-dla-klimatu-koncza-pierwsza-edycje-programu) można zapoznać z artykułem na temat międzyszkolnego konkursu.

Szkolni koordynatorzy programu: Jolanta Sulicz i Elżbieta Pilarczyk

dz1
dz1 dz1
dz2
dz2 dz2
dz3
dz3 dz3
dz4
dz4 dz4