bezp doln LOGO

Styczeń 2011

Z życia świetlicy

Zabawy z chustą Klanza

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas pierwszych mieli okazję wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do wszystkich zaproponowanych przez wychowawców zabaw, takich jak: Rekin i rybki, Spadochron, Kolory, Złap przesyłkę, Zgadnij kto to. Taka forma zajęć pozwoliła na ćwiczenie spostrzegawczości, refleksu i zwinności, a także pobudziła dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Po dużej porcji ruchu uczniowie wzięli udział w zajęciach wyciszających przy muzyce relaksacyjnej.

Wyniki IV Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „BEZPIECZNE FERIE”

Z przyjemnością informujemy, że IV Międzyświetlicowy konkurs „Bezpieczne ferie” został rozstrzygnięty. Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie! Oto lista nagrodzonych: I miejsce - Lena Szkirpan SP nr 50 II miejsce -Sasza Skrypnyk ZSP nr 14 III miejsce – Agnieszka Noczyńska SP nr 36 oraz Kornelia Pawlus SP nr 36 Wyróżnienia: Zosia Chmielewska OSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, Maja Wywigacz SP nr 33, Marta Łopuszyńska ZSP nr 14, Zuzanna Onderka SP nr 9, Michał Wasiluk SP nr 9. Serdecznie gratulujemy!

Bezpieczny wypoczynek

Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych pokrytych lodem. Uczulamy swoich podopiecznych przed wchodzeniem na cienkie „lodowisko” pełnego niebezpieczeństw. Film pokazowy miał uświadomić o zagrożeniu, wynikającym z bawienia się w takim miejscu. Dzieci również uczyły się jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu w góry, co zapakować do plecaka oraz przypomniały sobie o odpowiedzialności na stoku. W Zajęciach uczestniczyło ok 20 uczniów z klas 2 -4.

Bezpiecznie bawimy się na śniegu

na snieguTradycyjnie w świetlicy poruszamy temat bezpiecznej zabawy na śniegu. Przeprowadzamy z uczniami zajęcia edukacyjne, rozmawiamy o bezpiecznym zjeżdżaniu na sankach, zabawie na lodzie w wyznaczonych miejscach. Przypominamy o odpowiednim stroju, dostosowując odzież do warunków atmosferycznych. Swoje zajęcia ubogacamy ciekawymi filmikami edukacyjnymi, które zostały udostępnione dzięki PZU.

Bezpieczeństwo na drodze

bezpieczenstwoPrzypominamy uczniom razem z bohaterami „Niestraszków” o bezpiecznym przechodzeniu przez pasy, chodzeniu odpowiednią stroną poboczem oraz konieczności noszenia odblasków po zmroku. Pogadanka z uczniami jest urozmaicona filmikami edukacyjnym, na których uczniowie mogą zobaczyć jak należy się prawidłowo zachować przed wejściem na jezdnię.