W dniach 11 i 12 grudnia 2023 roku odbyło się pasowanie na czytelnika. Klasy pierwsze obejrzały przedstawienie „Zimowe Pasowanie” przygotowane przez starszych uczniów z Koła Bibliotecznego. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, wysłuchali próśb książki, wspaniale rozwiązali zagadki dotyczące różnych baśni.

Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia pan dyrektor Zbigniew Matuszak wręczył każdemu z nowo pasowanych czytelników książkę z projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który realizowany jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pan dyrektor skierował także do dzieci kilka słów życząc uczniom wspaniałych przeżyć jakie dostarcza czytanie różnych książek.

Na zakończenie dzieci z radością wypożyczały książki oświadczając, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.

Wszystkim małym czytelnikom życzymy cudownych przygód w świecie książki.

Biblioteka szkolna.