24 października 2023 po raz pierwszy biblioteka szkolna zorganizowała akcję PRZERWA NA CZYTANIE. Bijemy rekord!
Przygotowano plakaty, informacje, ulotki dotyczące tej akcji, a także wolontariusze zadbali o bezpośredni przekaz informacji.

A wszystko odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W tym dniu każdy mógł wziąć udział przynosząc swoje ulubione  książki. Nauczyciele czytali różne fragmenty opowiadań, także Pan Dyrektor przeczytał piątym klasom jeden z rozdziałów powieści „Co Hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki” Łukasza Wierzbickiego.
Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i mamy nadzieję, że biblioteka szkolna powtórzy to działanie.

Wszystkim: panu Dyrektorowi, nauczycielom i uczniom bardzo dziękujemy za tak liczne i aktywne włączenie się w przedsięwzięcie Przerwa na czytanie. Bijemy rekord!

A wszystko można zobaczyć poniżej 😊
Biblioteka szkolna