28 października 2023 r. gościliśmy w naszej szkole pisarza, podróżnika Łukasza Wierzbickiego.
Pan Dyrektor przywitał naszego gościa i skierował kilka słów do uczniów klas czwartych. Następnie wszyscy przenieśliśmy do barwnego świata opowieści -   Kazimierza Nowaka, bohatera książki Afryka Kazika, który lat temu przemierzył całą Afrykę, Wojtka, autentycznego bohatera powieści „Dziadek i niedźwiadek” – niedźwiadka przygarniętego przez żołnierzy generała Andersa.
Dzieci miały okazję  usłyszeć również o  przygodach podróżnika Aleksandra Doby, Polaka, który jako pierwszy na świecie samotnie opłynął ocean.

Podczas spotkania uczniowie mogli wcielić się w rolę bohaterów opowieści, zadać pytanie, a także otrzymać autograf od zaproszonego gościa.
Była również okazja do wspólnego zdjęcia i rozmowy z pisarzem.

To niezwykle ciekawe spotkanie z Panem Łukaszem Wierzbickim oraz jego barwne opowieści niewątpliwie  stały się inspiracją dla  naszych uczniów do tego, aby realizować marzenia i poznawać otaczający świat. Wszak - ”Gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…”

Wydarzenie zostało przeprowadzone w ramach Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka szkolna