Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole zostały przeprowadzone liczne działania i konkursy. Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany kiermasz książki. Za symboliczną kwotę można było zakupić różne lektury. Książki otrzymały drugie życie, a pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na materiały biblioteczne oraz nagrody dla uczniów.

Gratulujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach, czytaniu na przerwach i podarowaniu pięknych, własnoręcznych słowników mitologicznych.

Miło nam poinformować, że w konkursie mitologicznym dla klas trzecich na podstawie książki "Mity dla dzieci" G. Kasdepke
I miejsce uzyskał Maksymilian Chwastek 3b
II miejsce Hania Nguyen Viet 3a
III miejsce Jakub Król 3c i ex aequo Liwia Seman 3a.

W drugim konkursie plastyczno-literackim Moja ulubiona powieść o zwierzętach

1 miejsce otrzymały: Alicja Musiał i ex aequo Liwia Seman z 3a „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lofting
2 miejsce - Mateusz Stankiewicz i Miłosz Nawrocki z 3a „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lofting oraz „Reksio”
3 miejsce - Kamil Nowak 1a ”Krecik” Zdenek Miler

Wyróżnienia otrzymały:

- Varvara Pilets 1b „Cukierku, ty łobuzie” Waldemar Cichoń
- Ada Cyba 1b „Pippi i koń Alfonso” Astrind Lindgren
- Sandra Bełz 3a „Sposób na Elfa” Marcin Pałasz
- Zuzanna Terlecka 3a "Pamiętnik Czarnego Noska"
- Hania Nguyen Viet 3a komiks
- Zofia Skotnicka 3a „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lofting.

Dziękujemy wolontariuszom z klasy 8d, 8a i 7a, a także pani Brygidzie i pani Kasi za pomoc przy kiermaszu.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciu i przekazywaniu darów na kiermasz.

Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i dobrej zabawy w przyszłym roku na Światowych Dniach Książki i Praw Autorskich.
Zapraszamy także do obejrzenia sesji zdjęciowej z tych wydarzeń.

Biblioteka szkolna