13 oraz 16 i 17 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste pasowanie pierwszych klas na czytelników

Dla pierwszoklasistów Koło Biblioteczne z klasy 3a przygotowało przedstawienie Zimowe Pasowanie na Czytelnika. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, odpowiadały na zagadki czytelnicze, wspólnie zaśpiewały piosenkę Mała Książka, Wielki Człowiek. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że o książki będą dbać i często je czytać.
Pod koniec uroczystości pan Dyrektor Zbigniew Matuszak i pani Wicedyrektor Izabela Gajda-Chrzanowska skierowali kilka słów do dzieci. Zwrócili uwagę, że mają one możliwość w tak młodym wieku odkrywać ciekawe historie i przygody zapisane w książkach, które na pewno będą rozwijać w nich wyobraźnię, zdolności, i pomogą mądrze żyć.
Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książkę Pierwsze abecadło - Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka w ramach projektu Mała książka - wielki człowiek, które jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dla uczniów był to długo oczekiwany dzień, pełen radości i dobrych przeżyć.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy bajecznych historii, twórczych przeżyć i nieustannego poznawania świata książek
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i Wychowawcom oraz klasom za przybycie na uroczystość.

Biblioteka szkolna