Plan zajęć uczniów i nauczycieli.
PO LEKCJACH
Wspieramy
Zajęcia rozwijające zainteresowania oraz wspierające rozwój, konsultacje.

Zebranie z rodzicami przyszłych pierwszoklasistów

19 czerwca (wtorek) o godz. 17.00

Czerwiec 2018

Lekcja historii z bractwem rycerskim KERIN

Wolański Karol 12 luty 2018 Aktualizacja:12 luty 2018

bractwo

W ubiegłym tygodniu naszą szkołę i uczniów odwiedziło Bractwo Rycerskie „Kerin” , które przeprowadziło niezwykłą, żywą lekcję historii.

Młodsi uczniowie przenieśli się  w odległe zakamarki średniowiecza i poznawali zwyczaje, stroje, życie oraz rozrywki rycerzy i ich dam serca. Mogli zobaczyć prawdziwe zbroje i broń oraz dowiedzieć się, jakie ciężkie życie miał paź i giermek. Niezwykłą charyzmę wykazał uczeń klasy 3c – Antonii Cedzyński, który dzielnie stanął do walki w czasie turnieju rycerskiego!

Uczniowie klas 4-7 poznawali czasy, kiedy Rzeczpospolita Obojga Narodów była jednym

z największych państw w Europie. Mogliśmy podejrzeć życie naszej szlachty w XVI wieku, braliśmy udział w potopie szwedzkim oraz zobaczyć husarską zbroję.

Lekcje przebiegały w przemiłej atmosferze i pokazały nam, że historia może być niezwykle interesująca oraz zabawna. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny Bractwu Kerin!