Program "Ratujemy i uczymy ratować" w klasach pierwszych

Jolanta Sulicz 25 styczeń 2015 Aktualizacja:10 luty 2015

pomoc

W naszej szkole realizowany jest program „Ratujemy i uczymy ratować – nauka udzielania pierwszej pomocy”. Objęci są nim szczególnie uczniowie klas I. Podstawowe treści związane z bezpieczeństwem wprowadzane są na zajęciach szkolnych w ramach realizacji zagadnień edukacji społeczno-przyrodniczej, zdrowotnej i wychowania fizycznego. Niniejszy program zakłada poszerzenie wiadomości na temat podstawowych czynności ratujących życie w nagłych wypadkach.

Obecnie szkolenie zakończyła pierwsza grupa uczniów z kl.1a,1b i 1d. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach, zdobywając wiele ważnych dla zdrowia i życia umiejętności, m.in.: umiejętność oceny bezpieczeństwa miejsca wypadku, oceny stanu poszkodowanego, wzywania służ ratowniczych. Korzystając ze sprzętu szkoleniowego, ofiarowanego szkole przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieci mogły uczyć się wykonywania oddechów ratowniczych i ucisków klatki piersiowej na fantomach. Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, czego przykładem są nasze dzielne pierwszaki. Rodzice i Wychowawcy tych dzieci mogą być dumni z ich wspaniałej postawy i zapału. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

kl.1a
kl.1a kl.1a