Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

WROCŁAW ŚWIATOWĄ STOLICĄ KSIĄŻKI 2016-2017 - Czytajmy razem

CZYTAJMY RAZEM

CZYTAJMY RAZEM
"9" znalazła się w wyjątkowym gronie 10 szkół, które przystąpiły do pionierskiego projektu Wrocław Światową Stolicą Książki 2016-2017, w ramach akcji Wrocław Europejską Stolicą Kultury. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostaną liczne działania ukierunkowane na propagowanie czytelnictwa - spotkania autorskie, warsztaty i konkursy pod patronatem wydawnictw wspierających tę inicjatywę: Literatura, Zakamarki, eMka, Dwie Siostry.

Całość koordynuje Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Cele projektu: 1. Podnoszenie kompetencji czytelniczych i komunikacyjnych dzieci i młodzieży, w tym dyskusji, filozofowania i rozwijania sztuki rozmowy na wybrany temat. 2. Wzmocnienie działań związanych z wprowadzeniem najmłodszych czytelników w zaczarowany świat książek, z uwzględnieniem uczniów z dysfunkcjami, pomoc logopedyczna. 3. Opracowanie i wprowadzenie na zajęciach z uczniami zmodyfikowanego kanonu lektur. 4. Odkrywanie przez dzieci i młodzież ciekawych miejsc we Wrocławiu, służących popularyzacji czytania. Miejsce działań: Wrocław Realizacja : nauczyciele bibliotekarze szkół wrocławskich, nauczyciele logopedzi, poloniści ( szkoły podstawowe), WCDN. Adresaci projektu – nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych Wrocławia: SP 74, ZSP 3, SP 95, ZSP 13, SP 64, SP 107, SP 9, SP 85, SP 68 oraz nauczyciele i uczniowie innych placówek zaproszeni do współpracy.

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko