Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Program Profilaktyczny „DEBATA” W klasach VI

Program Profilaktyczny „DEBATA” W klasach VI

Jolanta Dolata 03 grudzień 2014 Aktualizacja:03 grudzień 2014 

W ubiegły piątek (28.11.2014) uczniowie klas VI uczestniczyli w programie profilaktycznym „Debata” autorstwa dr. Krzysztofa Wojcieszka prowadzonym przez psychologa ze stowarzyszenia „Promocja Zdrowia”. Jest to program z zakresu profilaktyki alkoholowej przeznaczony dla młodzieży szkol podstawowych, u której w większości nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa (V- VI klasa). Ma charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy abstynencji.

Przekazywanie treści wbudowane są trzy podstawowe strategie działań profilaktycznych: Strategia 1. Korekta przekonań normatywnych (jest osią całego programu). Strategia 2. Kształtowanie systemu wartości. Strategia 3. Wiedza o realnych konsekwencjach. Programy jest zaliczany do klasyki programów profilaktycznych i zalecany przez MEN i PARPĘ . Nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i znajomością problemu. Z przyjemnością zauważyliśmy, że preferują oni postawy proabstynenckie.

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko