Bajkonur

Alina Haładaj 19 październik 2014 Aktualizacja:29 październik 2014

Nasza szkoła w swoich działaniach edukacyjnych poszukuje ciągle nowych rozwiązań. Staramy się, aby w sposób ciekawy i niekonwencjonalny przybliżyć uczniom różne problemy naukowe. W tym celu zaprosiliśmy do naszej placówki przenośne planetarium "Bajkonur". Wyposażone jest ono w najnowocześniejszy projektor, który dysponuje szerokimi możliwościami. Mobilne planetarium daje niezwykłą możliwość zapoznania się z wyglądem nocnego nieba oraz zjawisk zachodzących nad naszymi głowami, nie tylko w nocy, ale i w dzień. Tajemnice wszechświata odsłania w ciekawy sposób astronom, podróżnik i zapalony popularyzator nauki - Tomasz Lewicki.

Dzięki niemu poznaliśmy gwiazdozbiory i legendy o nich, obejrzeliśmy z bliska Księżyc oraz zmiany jego kształtu na niebie. Uzyskaliśmy również pewną wiedzę o Układzie Słonecznym i obserwowaliśmy gonitwę planet. Zajęcia były bardzo interesujące, dlatego w najbliższym czasie uczniowie innych klas naszej szkoły będą miały możliwość wzięcia w nich udziału.

bajkonur
bajkonur bajkonur