"Piknik w szkole"

Alina Haładaj 22 czerwiec 2014 Aktualizacja:23 czerwiec 2014

Agencja Rynku Rolnego zorganizowała dla uczniów klas I-III naszej szkoły piknik pod hasłem "Smacznie, zdrowo, kolorowo - warzywnie i owocowo" realizowany w ramach projektu "Owoce w szkole". Podkreślić należy, iż jesteśmy jedyną wrocławską szkołą, w której organizowano takie przedsięwzięcie. Zaprosiliśmy zatem do nas uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 73 przy ul. Glinianej. Była to impreza rekreacyjna o charakterze edukacyjnym promująca zdrowe odżywianie i aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy pikniku, podzieleni na cztery grupy, przemieszczali się kolejno po czterech strefach aktywności, noszących owocowo - warzywne nazwy, a po zaliczeniu wszystkich otrzymali okolicznościowe upominki. Odbywały się również warsztaty artystyczne i klasowe śpiewanie, a wszystkim tym działaniom towarzyszył catering promujący zdrowe jedzenie.