"Wycieczka rowerowa do Galowic"

Alina Haładaj 15 czerwiec 2014 Aktualizacja:15 czerwiec 2014

W dniu 07 czerwca br., w sobotni upalny dzień, grupa uczniów z naszej szkoły oraz ich rodziców pod kierunkiem nauczycieli - Izabeli Bykowskiej - pomysłodawczyni, Beaty Rudzkiej, Aliny Haładaj, Marty Suchty oraz Wiesława Forkasiewicza udała się na wycieczkę rowerową do Galowic. Towarzyszyli nam również uczniowie i rodzice z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 17. Trasa liczyła 16 km w jedną stronę, ale poradziły sobie z nią nawet najmłodsze dzieci z klasy IB.

Na miejscu mieliśmy możliwość obejrzenia historycznych powozów w tamtejszym muzeum. Mimo wysiłku włożonego na przejazd wystarczyło nam energii na wspólne gry i zabawy terenowe - przeciąganie liny, grę w piłkę i bule. Nadwątlone siły mogliśmy zregenerować, spożywając upieczone w ognisku kiełbaski, które w pięknym otoczeniu smakowały wyśmienicie. Zmęczeni, ale w doskonałych humorach powróciliśmy do szkoły z myślą o kolejnych równie udanych wycieczkach.