"Mam kota na punkcie mleka"

Alina Haładaj 27 maj 2014 Aktualizacja:28 maj 2014

Polska Izba Mleka oraz Polska Izba Hodowców Bydła i Producentów Mleka zaprosiła naszą Szkołę, jako jedną z dwóch we Wrocławiu, do udziału w Mlecznych Lekcjach w ramach kampanii "Mam kota na punkcie mleka". Grupa uczniów z klas II i III, wyłoniona przez p. Martę kołłątaj, uczestniczyła w lekcji organizowanej w dniu 22 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Worcella we Wrocławiu. Dzieci dowiedziały się dlaczego mleko, jogurty i sery powinny być stałymn elementem diety każdego człowieka.

Wzięły też udział w kreatywnych zabawach związanych z mlekiem i jego przetworami, jak również wykonywały eksperymenty z wykorzystaniem mleka. Za swój udział w tym ciekawym przedsięwzięciu dzieci otrzymały drobne upominki od kota Mleczysława. Do szkoły wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.