Występ w Centrum Seniora

Marta Kołłątaj 13 styczeń 2014 Aktualizacja:21 marzec 2014

dom seniora

W piątkowe popołudnie, 6. grudnia, nasze dzieci wybrały się do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, która przeobraziła się w magiczne miejsce, w którym panowała mikołajkowa aura, a jej twórcą i organizatorem było Centrum Edukacji Międzykulturowej - Biuro Regionalne Wrocław, we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora. Dzieci przygotowały koncert wokalny dla seniorów. Uczennice wystąpiły w barwnych strojach i mikołajkowych czapkach, przystrojonych jesiennymi liśćmi; przy akompaniamencie gitary.

Zanim jednak dzieci zaprezentowały swój program artystyczny, zwiedziły Wrocławskie Centrum Seniora, po którym oprowadził je kierownik, pan Robert Pawliszko. Dzięki temu małe artystki miały możliwość zapoznać się z pięknymi pracami seniorek, tworzących istne arcydzieła podczas warsztatów manualnych i animacji kulturalnej – w ramach Akademii Rozwoju Seniora. Dzieci z przyjemnością zwiedzały sale warsztatowe Centrum i podziwiały efekty pracy twórczej osób starszych, dla których zjawiły się w ten mikołajkowy dzień, z radością i śpiewem na ustach.
Za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa od przybyłych seniorów oraz prezenty ufundowane przez Zespół Uzdrowisk Kłodzkich.

dom seniora

senior