Uroczystość Pasowania na Ucznia

slubowanie

Dnia 14 października 2013 r. nasza szkoła oficjalnie przyjmowała w swoje szeregi uczniów klas pierwszych. W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu swoją obecnością zaczynili nas p. Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych miasta Wrocławia. Zaproszenie przyjął również p. Jarosław Krauze – Radny Miasta Wrocławia. Ponadto byli wśród nas p. Krzysztof Suty przewodniczący Rady Osiedla Tarnogaj, p. Joanna Sapek - przedstawiciel Wydziału Edukacji, ks. Mieczysław Sałowski, a także Prezydium Rady Rodziców i nauczyciele. Uroczystość dzieci rozpoczęły od zatańczenia poloneza, który po wielu tygodniach prób wypadł znakomicie i wywarł na zgromadzonych w sali duże wrażenie, czego dowodem były głośne oklaski.

Następnie zabrała głos p. Dyrektor Anna Szanin, która serdecznie przywitała przybyłych gości oraz dodała otuchy zgromadzonym maluchom przed najważniejszą chwilą uroczystości. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki.Dzieci zapewniły zgromadzonych gości, rodziców i nauczycieli, że „jest nam tu dobrze, tak jak w rodzinie. Widać to zresztą po naszej minie, dlatego bardzo prosimy was byście do szkoły przyjęli nas”. Jak co roku pierwszaki wykazały się wiedzą niezbędną każdemu uczniowi, a później złożyły ślubowanie. Każdego spośród 64 pierwszoklasistów klas I a, I b i I c wielkim piórem pasowała na ucznia szkoły Pani Dyrektor wraz z gośćmi. Ukoronowaniem Aktu Pasowania było wręczenie Tarcz Szkoły oraz pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia, a następnie udali się wraz z rodzicami i wychowawcami do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co dzieci wraz na nauczycielami składają serdeczne podziękowania.