Innowacyjny projekt „Enjoy My Origin” w naszej szkole

Joanna Neto 21 czerwiec 2013 Aktualizacja:21 marzec 2014
enjoy my origin

W przedostatnim tygodniu szkoły przed wakacjami mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykle ciekawym projekcie edukacyjnym AIESEC Polska. Naszą szkołę odwiedziła przemiła, pochodząca z Chin, a studiująca w Singapurze Yuwei i od poniedziałku do piątku we wszystkich starszych klasach przeprowadziła językowo-kulturowe warsztaty po angielsku. W ciekawy sposób i w całości po angielsku Yuwei przybliżyła nam kulturę swojego kraju. Mieliśmy okazję zdobyć podstawowe informacje na temat Chin, chińskiej kultury i tradycji.

Zobaczyliśmy piękne zdjęcia i filmy (miedzy innymi: Wielki Mur, Zakazane Miasto w Pekinie, ogrody w Suzhou). Dowiedzieliśmy się jaka jest chińska kuchnia w różnych prowincjach, na które podzielony jest ten kraj. Poznaliśmy najważniejsze dla Chińczyków święto – Chiński Nowy Rok. Nie sposób wymienić wszystkiego, czego się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy. Było bardzo miło i bardzo ciekawie! W galerii - zdjęcia z zajęć.

6b 6b
china in chines...
china in chinese china in chinese
class 4a