Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Dzień Ziemi 2017

Dzień Ziemi 2017

Karol Wolański 07 maj 2017 Aktualizacja:09 maj 2017 

Ziemia17

Ziemia17
Jak co roku pod koniec kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody „Dnia Ziemi”.  Przez cały tydzień uczniowie od I do VI klasy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach dotyczących idei obchodów Dnia Ziemi, pojęcia bioróżnorodności, zagrożeń i sposobów jej ochrony. Mogli wziąć  udział w szkolnym konkursie plastycznym dotyczącym tego wielkiego święta  naszej planety. Najlepsze prace trafiły na szkolną wystawę. Chętni tworzyli również przepiękne albumy o unikalnych lub zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt na Ziemi.


Prawdziwą atrakcją całych obchodów stała się wizyta rodziny pszczelarzy, którzy przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas 1-3 pod hasłem "W świecie pszczół".
Państwo Elżbieta i Zbigniew Piętkowie podzielili się swoją wiedzą na temat środowiska życia pszczół i ich znaczenia dla rozwoju roślin oraz doświadczeniem związanym z pracą pszczelarza. Dzieci miały wyjątkową okazję zapoznać się z budową ula, akcesoriami potrzebnymi w pasiece, strojem ochronnym pszczelarza i procesem powstawania miodu.
Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała w prezencje od gości słoiczek miodu do degustacji.
Po tych wspaniałych atrakcjach z niecierpliwością czekamy już na następne obchody
„Dnia  naszej Ziemi”!

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko