Dzień Ziemi 2017

Ziemia17Jak co roku pod koniec kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody „Dnia Ziemi”.  Przez cały tydzień uczniowie od I do VI klasy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach dotyczących idei obchodów Dnia Ziemi, pojęcia bioróżnorodności, zagrożeń i sposobów jej ochrony. Mogli wziąć  udział w szkolnym konkursie plastycznym dotyczącym tego wielkiego święta  naszej planety. Najlepsze prace trafiły na szkolną wystawę. Chętni tworzyli również przepiękne albumy o unikalnych lub zagrożonych gatunkach roślin i zwierząt na Ziemi.

Prawdziwą atrakcją całych obchodów stała się wizyta rodziny pszczelarzy, którzy przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas 1-3 pod hasłem "W świecie pszczół".
Państwo Elżbieta i Zbigniew Piętkowie podzielili się swoją wiedzą na temat środowiska życia pszczół i ich znaczenia dla rozwoju roślin oraz doświadczeniem związanym z pracą pszczelarza. Dzieci miały wyjątkową okazję zapoznać się z budową ula, akcesoriami potrzebnymi w pasiece, strojem ochronnym pszczelarza i procesem powstawania miodu.
Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała w prezencje od gości słoiczek miodu do degustacji.
Po tych wspaniałych atrakcjach z niecierpliwością czekamy już na następne obchody
„Dnia  naszej Ziemi”!

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce