Sukces młodych historyków SP9

historycy20 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 7 we Wrocławiu odbyła się XIII Olimpiada Historyczna dla uczniów klas VI organizowana przez WCDN oraz Uniwersytet Wrocławski. Był to najważniejszy pojedynek na wiedzę i umiejętności młodych pasjonatów historii w roku szkolnym 2016/2017. W konkursie startowała blisko setka uczniów wrocławskich szkół podstawnych . Musieli oni wykazać się wspaniałą znajomością faktów, postaci i wydarzeń historycznych oraz umiejętnościami pracy ze źródłem historycznym i mapą. Reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 9 wyłonionymi w etapie szkolnym zostali Łucja Tatarynowicz (kl. 6a) oraz Michał Biegaj (kl. 6b).

Obydwoje wspaniale napisali test w czasie II etapu konkursu i weszli do ścisłej 10 uzyskując tytuły FINALISTÓW konkursu.
Łucja przeszła następnie do pierwszej piątki konkursu i zdobyła ostatecznie III miejsce oraz brązowy medal w całej Olimpiadzie.
SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU ŁUCJI I MICHAŁOWI!!!

Opiekun uczniów: Karol Wolański.

his1 his2 his3

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->