Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Ewolucja człowieka w Muzeum Człowieka

czlowiekaW czwartek, dnia 5 stycznia 2017 r. klasa 4b wybrała się na lekcję muzealną „Ewolucja człowieka” do Muzeum Człowieka. W ciekawą przygodę po antropogenezie zabrała nas pani dr Joanna Zych. Zajęcia rozpoczęliśmy od analizy budowy czaszki męskiej i żeńskiej – dzielni uczniowie i uczennice dokładnie obejrzeli i przeanalizowali różnice między czaszką przedstawicieli obu płci.

Następnie przyjrzeliśmy się różnicom w szkieletach poszczególnych ludzi pierwotnych. Porównywaliśmy ich wzrost, sylwetkę, wielkość i budowę czaszki. Sprawdzaliśmy ile jesteśmy wyżsi od nich i czym różni się nasza czaszka. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła zabarwiona na czarno czaszka z rytami z Nowej Zelandii. Pani dr Zych pokazała nam również różnego rodzaje patologie kostne – m.in. te wynikające z noszenia za ciężkiego i niedopasowanego plecaka J. Na koniec dowiedzieliśmy się również wiele interesujących rzeczy na temat zamierzonych deformacji ciała, powstałych w wyniku noszenia gorsetów czy zawijania stóp (w dawnej Japonii).

Lekcja bardzo uczniów zainteresowała, na pewno jeszcze odwiedzimy Muzeum aby zobaczyć kolejne fascynujące zajęcia. 

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".

Kalendarz szkolny

Lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

The World Games

igrzyska maly

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko