Wycieczka do Hydropolis

Kamila Kędzierska 03 styczeń 2017 Aktualizacja:03 styczeń 2017

hydro

We wtorek, 13 grudnia 2016r., klasa IV B wybrała się na wycieczkę do Hydropolis, obecnie jednego z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich prezentuje wodę z innego, fascynującego ujęcia. Naszą przygodę z wodą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie - wyświetlony został na ekranie 360º.

Następnie udaliśmy się do strefy głębin, gdzie poznaliśmy tajemnicze, zdumiewające i niebezpieczne stworzenia tam żyjące. Później naszą uwagę poświęciliśmy na strefę oceanu życia- ewolucję. Zmęczeni tą ilością wrażeń udaliśmy się do strefy relaksu w której mogliśmy się odprężyć i naładować nasze akumulatory na dalszą część zwiedzania. Podczas wycieczki odwiedziliśmy też strefę człowiek i woda, gdzie mogliśmy poznać funkcje i rolę wody w organizmie człowieka, kulturze, religii itp. Mogliśmy zobaczyć wodne wynalazki wielkich starożytnych inżynierów oraz poznać rozwój cywilizacji starożytnego Egiptu. Dodatkowo podziwialiśmy wyjątkowo wierne modele statków – od starożytnych po dzisiejsze. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz poznaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu. Interaktywna, angażująca  forma uczestnictwa w zwiedzaniu z pewnością przyczyniła się do zapamiętania istotnych faktów o wodzie.