Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Klasa 6b w Urzędzie Wojewódzkim

Klasa 6b w Urzędzie Wojewódzkim

Joanna Neto 05 grudzień 2016 Aktualizacja:05 grudzień 2016 

urzad wojewodzki

urzad wojewodzki
W środę 30 listopada uczniowie klasy 6b skorzystali z zaproszenia Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i wzięli udział w projekcie pod nazwą „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Trwający ponad godzinę multimedialny wykład został przeprowadzony w Sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przypomniany został podział administracyjny Polski. Przedstawiono strukturę administracji publicznej w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego, jakie zadania realizowane są przez Wojewodę Dolnośląskiego. Obejrzeli piękny film, promujący Województwo Dolnośląskie – rejon „Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia!”

Z Urzędu Wojewódzkiego wyszliśmy bogatsi także w wiedzę o tym, kiedy jest Święto Wrocławia (16 października – Dzień Świętej Jadwigi Śląskiej), dlaczego wielu naszych dziadków nie pochodzi z Dolnego Śląska (II wojna światowa, odłączenie ziem wschodnich od Polski, wymiana ludności), co to są produkty regionalne, w którym roku uchwalono herb naszego województwa (2009), ilu radnych jest w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (36), jak wyglądają insygnia Województwa Dolnośląskiego.

Kalendarz szkolny

Wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
{widget:facebook-like-box}

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko