Klasa 6b w Urzędzie Wojewódzkim

urzad wojewodzkiW środę 30 listopada uczniowie klasy 6b skorzystali z zaproszenia Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i wzięli udział w projekcie pod nazwą „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Trwający ponad godzinę multimedialny wykład został przeprowadzony w Sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przypomniany został podział administracyjny Polski. Przedstawiono strukturę administracji publicznej w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego, jakie zadania realizowane są przez Wojewodę Dolnośląskiego. Obejrzeli piękny film, promujący Województwo Dolnośląskie – rejon „Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia!”

Z Urzędu Wojewódzkiego wyszliśmy bogatsi także w wiedzę o tym, kiedy jest Święto Wrocławia (16 października – Dzień Świętej Jadwigi Śląskiej), dlaczego wielu naszych dziadków nie pochodzi z Dolnego Śląska (II wojna światowa, odłączenie ziem wschodnich od Polski, wymiana ludności), co to są produkty regionalne, w którym roku uchwalono herb naszego województwa (2009), ilu radnych jest w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (36), jak wyglądają insygnia Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".