Radosna Parada Niepodległości

Joanna Neto 15 listopad 2016 Aktualizacja:18 listopad 2016

parada

Jak co roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości. Uczniowie, rodzice, nauczyciele uczestniczyli w Radosnej Paradzie Niepodległości, która przeszła ulicami Wrocławia w piątek 11 listopada. Prawie 70 dzieci z „dziewiątki” (z klas od pierwszej do szóstej) utworzyło drużynę, która wystartowała w konkursie dla szkół „Radosna Parada Niepodległości 2016”.

Jury złożone z przedstawicieli władz miasta oraz Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oceniało: stroje, kostiumy; akcenty związane z historią Polski, ważnymi postaciami z literatury, sztuki, wrocławskimi przedstawicielami kultury w okresie 1945-2016; przedstawienie symboli narodowych; rekwizyty kojarzące się z niepodległością; barwność i pomysłowość korowodu; postawę uczestników. Po uroczystym apelu na wrocławskim Rynku, dumnie śpiewając patriotyczne pieśni, przemaszerowaliśmy ulicą E. Gepperta, ul. Kazimierza Wielkiego, przez Plac Dominikański, ul. Piotra Skargi, ul. Teatralną, przez Plac Teatralny do Placu Wolności. Jury doceniło nasze starania, przyznając nam I miejsce!