„Czarna sztuka”

Anna Rej 04 listopad 2016 Aktualizacja:07 listopad 2016

czarna sztuka

„Czarna sztuka” i kreowanie książki przestrzennej – warsztaty z cyklu „Zrób sobie książkę”
Klasa 6B wzięła udział w warsztatach „Zrób sobie książkę” realizowanych w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję stworzenia własnej książki dzięki zajęciom „Architektura książki przestrzennej” prowadzonym przez p. Katarzynę Bury.

Prace uczniów w przyszłym miesiącu zostaną wystawione na uroczystym wernisażu. Kolejną atrakcją były odwiedziny drukarni „Ortis”, gdzie uczniowie poznali arkana „czarnej sztuki” – poligrafii i drukarstwa. Naszym przewodnikiem był p. Michał Grzesik, który cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania.
Uczniowie naszej szkoły bardzo często biorą udział w inicjatywach rozwijających czytelnictwo. Warsztaty były kolejną okazją do rozwinięcia zainteresowań w tym aspekcie.