Odkrywamy tajemnice Zagórza Śląskiego

Jolanta Sulicz 02 październik 2016 Aktualizacja:05 październik 2016

grodnoDnia 27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki pod hasłem „Turystyka dla wszystkich - promocja powszechnej dostępności”. Z tej okazji uczniowie klas 2a i 2c wybrali się na wycieczkę autokarową z przewodnikiem PTTK do Zagórza Śląskiego. Miejscowość ta znana jest z zamku Grodno, który znajduje się w rejestrze zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Dzieci zwiedziły zamek i poznały jego historię oraz wysłuchały ciekawych baśni i podań o zjawach, duchach i rycerzach-rozbójnikach.

Podziwiały również panoramę gór z zamkowej wieży widokowej. Ten piękny zakątek Polski słynie też z rezerwatu przyrody „Góra Choina”, który należy do Ostoi Nietoperzy Gór Sowich. Podczas wędrówki uczniowie mieli niezapomnianą okazję zobaczyć zaporę wodną na rzece Bystrzycy, tworzącą Jezioro Lubachowskie. Wycieczkę zakończono wspólnym ogniskiem i zabawą na dziedzińcu zamkowym.