6b i Europejski Tydzień Mobilności 2016

mobilnoscCo roku w dniach 16–22 września Europa obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Europejski Tydzień Mobilności - European Mobility Week). Wydarzenia z nim związane są poświęcone ekologicznemu transportowi miejskiemu. Hasło tegorocznej edycji to „Inteligentny i zrównoważony transport – inwestycją dla Europy”. W tym roku w organizację Tygodnia zaangażowało się ponad 2000 miast, w tym 25 z Polski.

W ramach wrocławskich obchodów uczniowie z klasy 6b wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Domu Europy w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej we wtorek 20 września. Podczas warsztatów klasa 6b badała, a następnie analizowała natężenie ruchu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Dowiedzieliśmy się, jak budować przyjazne ludziom miasta, jak powinny parkować samochody. Na koniec znowu wyszliśmy na ulice Wrocławia. Tym razem – z uczniowskimi mandatami, które zostały umieszczone na nieprawidłowo zaparkowanych samochodach. Jeden mandat udało się wręczyć kierowcy osobiście!

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".