Akcja „Czytam Wrocław”

czytamwroclaw8 września 2016r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem. Tego dnia uczniowie klas 2a i 2c brali udział w Akcji „Czytam Wrocław”. Polegała ona na tym, że każdy wrocławianin, który w komunikacji miejskiej czytał papierową książkę lub e-booka na czytniku, mógł podróżować bez biletu. Dzieci skorzystały z tej możliwości podczas podróży tramwajem na zajęcia czytelnicze do MultiCentrum.

W czasie zajęć miały okazję zapoznać się z japońską sztuką czytania i opowiadania historii za pomocą obrazków, zwaną Kamishibai. Wykazały się również swoją wyobraźnią w tworzeniu zakończenia historii pt. „Szukając Marudka”, wykorzystując możliwości programu graficznego Tux Paint. Dodatkową atrakcją zajęć były klocki K’nex do budowy różnych konstrukcji.

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".