Narodowe czytanie „QUO VADIS”

quoW sobotę 3 września w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się wspólne czytanie powieści „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza w ramach corocznej akcji Narodowe Czytanie, organizowanej przez Prezydenta Polski od 2012 roku i promującej czytelnictwo skarbów polskiej literatury. W tej piątej już edycji nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 9.

Uczniowie z klasy 6b godnie reprezentowali naszą szkołę. Najpierw wysłuchaliśmy jak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i jego żona czytali fragmenty „Quo vadis”. Potem sami dołączyliśmy do czytających wrocławian. Wzięliśmy też udział w poszukiwaniu ukrytego skarbu. A Michał Biegaj zdobył nagrodę w konkursie „Via Roma” z zagadkami dotyczącymi Rzymu.

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".