Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Praca tygodnia

Klasa IC
Klasa IC

Klasa 5B w Centrum Poznawczym

cen poznWe wtorek 7 czerwca uczniowie klasy 5b wybrali się na warsztaty do Centrum Poznawczego w Hali Stulecia. Najpierw obejrzeliśmy wnętrze Hali, następnie multimedialną wystawę w Centrum. Poznaliśmy historię tej wyjątkowej budowli, która została zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga i uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W 2006 r. Halę Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty „Wielkie budowle świata”.

Podczas pierwszej części zajęć zdobyliśmy wiedzę o wybranych dziełach światowej architektury. Były to: Piramida Cheopsa w Egipcie; Mur Chiński; Hagia Sophia w Stambule; wieżowce: Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Abraj Al Bait w Arabii Saudyjskiej, Shaghai World Financial Center czy wrocławski Sky Tower; mosty i wiadukty: Danyang-Kunsham w Chinach, Millan Viaduct we Francji; wielkie kopuły: Norfolk Scope w Stanach Zjednoczonych czy Millenium Dome w Anglii. A w drugiej części warsztatów dostaliśmy do wykonania zadanie praktyczne – podzieleni na grupy budowaliśmy wielkie budowle z klocków konstrukcyjnych. Wszystkim udało się sięgnąć sufitu! Zabawa była świetna!

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".

Kalendarz szkolny

Lipiec 2017
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

The World Games

igrzyska maly

Archiwum

Powered by mod LCA

Logowanie

PLAN LEKCJI
Uczymy i wychowujemy
Terminarz
Organizujemy
Wydarzenia i imprezy szkolne
PROJEKTY
Rozwijamy
Aktualnie realizowane programy
Świetlica
Opiekujemy się
Zasady działania świetlicy szkolnej
DLA rodzica
Współpracujemy
Terminy konsultacji i nie tylko