Klasa 5B w Centrum Poznawczym

cen poznWe wtorek 7 czerwca uczniowie klasy 5b wybrali się na warsztaty do Centrum Poznawczego w Hali Stulecia. Najpierw obejrzeliśmy wnętrze Hali, następnie multimedialną wystawę w Centrum. Poznaliśmy historię tej wyjątkowej budowli, która została zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga i uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W 2006 r. Halę Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu przyszedł czas na warsztaty „Wielkie budowle świata”.

Podczas pierwszej części zajęć zdobyliśmy wiedzę o wybranych dziełach światowej architektury. Były to: Piramida Cheopsa w Egipcie; Mur Chiński; Hagia Sophia w Stambule; wieżowce: Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Abraj Al Bait w Arabii Saudyjskiej, Shaghai World Financial Center czy wrocławski Sky Tower; mosty i wiadukty: Danyang-Kunsham w Chinach, Millan Viaduct we Francji; wielkie kopuły: Norfolk Scope w Stanach Zjednoczonych czy Millenium Dome w Anglii. A w drugiej części warsztatów dostaliśmy do wykonania zadanie praktyczne – podzieleni na grupy budowaliśmy wielkie budowle z klocków konstrukcyjnych. Wszystkim udało się sięgnąć sufitu! Zabawa była świetna!

Ogłoszenie

Przypominamy o naborze do klasy dwujęzycznej. Regulamin rekrutacji do pobrania w zakładce
"Pliki do pobrania ->
Dokumenty szkolne".